schválení

Finální verze koncepční části Strategie CLLD MAS Rakovnicko na období 2021 - 2027 je ke stažení ve složce Dokumenty
čára

NÁZEV

Andrea, Brigita, Radka a Kristýna

čárapodporujeme zajímavé projekty, zajímáme se o dění v regionu, spolupracujeme, sdílíme a prostě máme rády Rakovnicko
čára

2021 – 2027

Příprava na nové programové období
je v plném proudu!

Do nového programového období 2021 - 2027 schválilo územní působnost Místní akční skupiny Rakovnicko 83 obcí z území ORP Rakovník. To znamená, že MAS Rakovnicko bude působit na celém území okresu Rakovník a bude tak moci podpořit jakékoliv školy, školky, hasiče, podnikatele, zemědělce, neziskové organizace, obce či církve.

V průběhu září a října 2020 probíhalo mezi partnery MAS a zastupiteli obcí dotazníkové šetření, jehož cílem byla aktualizace problémů a potřeb území a s tím související zjišťování relevance dílčích opatření předchozí Strategie SCLLD 2014 - 2020. Dotazníkové šetření mezi obcemi bylo navíc doplněno o sběr informací z oblasti plánování investic do infrastruktury a probíhající, či chystané implementace opatření chytrého venkova při plánování investic na území obce.

V letošním roce proběhlo mezi veřejností dotazníkové šetření k připomínkování potřeb území a děkujeme všem, kteří jeho vyplněním již přispěli svým názorem. Nebylo vás málo a každého Vašeho názoru si vážíme, neboť je pro nás cenným zdrojem informací.

Protože nám pandemická situace přeje, rozhodli jsme se uspořádat KULATÉ STOLY (Pozvánka je ke stažení zde (211.63 kB)), u kterých bychom s Vámi chtěli podiskutovat nad jednotlivými regionálními potřebami. Neobávejte se žádných formálních přednášek, zveme Vás k přátelskému posezení u kávy a čaje, u kterého bychom si společně řekli, jak na tom u nás na Rakovnicku jsme, kde nás pata pálí, na co by bylo dobré se zaměřit a co bychom pro naši společnou budoucnost mohli v rámci realizace SCLLD udělat.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘIŠLI KE KULATÉMU STOLU DISKUTOVAT

Koncepční část Strategie SCLLD 2021+ po připomínkování veřejnosti už dokončila své schvalovací kolečko.

Byla předložena Programovému výboru MAS, který ji dne 10.7.2021 schválil a postoupil Správní radě. Ta ji schválila dne 13.7.2021. Dne 23.7.2021 byla finálně schválena nejvyšším rozhodovacím orgánem, kterým je Plénum MAS.

A tak byla dne 26.7.2021 koncepční část Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Rakovnicko na období 2021 - 2027 předložena řídícímu orgánu ke schválení a nyní nezbývá, než držet palce a čekat .

S radostí oznamujeme, že 27.8.2021 byla koncepční část Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Rakovnicko na období 2021 - 2027 řídícím orgánem SCHVÁLENA!

Finální verze koncepční části Strategie je ke stažení ve složce Dokumenty

Dalším krokem v přípravě na nové programové období je příprava a podání Akčních plánů k jednotlivým operačním programům.

Kontaktní údaje ke Strategii:
Brigita Pospíšilová
📧 pospisilova@mas-rakovnicko.cz
☎️ +420 734 213 667

Mapa územní působnosti MAS Rakovnicko v novém programovém období:

Územní působnost MAS Rakovnicko 2021 - 2027