❗️ ZVEME OBYVATELE RAKOVNICKA K DISKUSI U KULATÉHO STOLU ❗️

👉Aktuální znění rozvojových potřeb ke stažení zde (91.81 kB)👈
👉Pozvánka ke kulatému stolu ke stažení zde (946.16 kB)👈

čáraNÁZEV

čárapodporujeme zajímavé projekty, zajímáme se o dění v regionu, spolupracujeme, sdílíme a prostě máme rády Rakovnicko 😉
čára...a také právě teď pracujeme na Strategii nového programového období 2021 - 2027. Zde budeme uveřejňovat, jak přípravy postupují a co je nového 👍
čára❗️ PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O DOTACI V 6. VÝZVĚ PRV BYL UKONČEN ❗️
* Celková alokace této výzvy je Kč 30 080 112,- * Přijato bylo 64 projketů v celkové výši Kč 52 396 373,- *
37 projektů ve fichi č. 2 -  Zemědělský podnik, 9 projektů ve fichi č. 10 - Podnikání, 2 projekty ve fichi č. 14 - Zemědělská infrastruktura, 1 projekt ve fichi č. 15 - lesnická infrastruktura a 15 projektů ve fichi č. 20 -  Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech.
Seznam přijatých projektů naleznete zde (50.32 kB)
Právě probíhá administrativní kontrola žádostí a kontrola přijatelnosti. Výsledek o doporučení projektů k podpoře bude znám cca v půlce června.

Smlouva o partnerství

Pro nové programové období budou s partnery MAS uzavírány nové smlouvy o partnerství. Jak to bude fungovat?

Se zájemcem o partnerství, který vyplní přihlášku a kterého přijme Plénum MAS jako partnera místní akční skupiny, bude uzavřena smlouva o partnerství.

Návrh nové smlouvy o partnerství připravila k veřejnému připomínkování kancelář Rakovnicko o. p. s. Připomínky zasílejte zaměstnancům společnosti do 15. 8. 2014. Obsah smlouvy nejprve schválí Plénum MAS (26. 8. 2014) a poté ji s přijatými partnery uzavře ředitel společnosti.

Co návrh smlouvy o partnerství ve stručnosti obsahuje?

1. Upravuje služby Rakovnicko o. p. s. poskytované partnerům MAS (zpracování strategie rozvoje a dalších dokumentů, poskytování informací partnerům MAS, organizační a finanční zajištění činnosti MAS a možnost podpory aktivit a akcí partnerů MAS v rámci animace místní akční skupiny).
  2. Stanoví práva a povinnosti partnera MAS (členství v Plénu MAS, možnost ucházet se o pozici člena v některém z povinných orgánů MAS).
  3. Partner má díky členství v MAS jedinečnou možnost prostřednictvím strategie rozvoje ovlivňovat směrování dotací na projekty v území MAS.
  4. Partner, zejména ten aktivní, má také možnost využívat k realizaci svých aktivit (akce pro veřejnost, publicita, propagace a prezentace), podporujících činnost MAS, finanční prostředky z provozní dotace MAS.
  5. Povinnost partnera MAS poskytovat finanční poplatek na činnost MAS - vstupní členský poplatek dle statutu společnosti a spoluúčast na provozní dotaci, a to ve výši schválené Plénem MAS na daný kalendářní rok.

Smlouva o partnerství - návrh

smlouva_navrh.docx