čáraNÁZEV

čárapodporujeme zajímavé projekty, zajímáme se o dění v regionu, spolupracujeme, sdílíme a prostě máme rády Rakovnicko 😉
čára...a také jsme dne 26.7.2021 předložili řídícímu orgánu koncepční část Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Rakovnicko na nové programové období 2021 - 2027Zde uveřejňujeme, co je v procesu příprav na následující programové období nového 👍
čára❗️ PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O DOTACI V 6. VÝZVĚ PRV BYL UKONČEN ❗️
* Celková alokace této výzvy je Kč 30 080 112,- * Přijato bylo 64 projketů v celkové výši Kč 52 396 373,- *
37 projektů ve fichi č. 2 -  Zemědělský podnik, 9 projektů ve fichi č. 10 - Podnikání, 2 projekty ve fichi č. 14 - Zemědělská infrastruktura, 1 projekt ve fichi č. 15 - lesnická infrastruktura a 15 projektů ve fichi č. 20 -  Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech.
Seznam přijatých projektů naleznete zde (50.32 kB)
Právě probíhá administrativní kontrola žádostí a kontrola přijatelnosti na RO SZIF. Výsledek o doporučení projektů k podpoře ke shlédnutí zde (74.03 kB)

Kolešovka

Železnice Kolešovka

Z filmového natáčení na Kolešovce
V sobotu 15. září roku 1883 byla společností Buštěhradské dráhy uvedena do provozu železniční trať Krupá - Kolešovice. Trať v délce 12 kilometrů, kterou nikdo nenazve jinak než "Kolešovka", byla původně vybudována pro nákladní dopravu cukrové řepy, uhlí a chmele. Celou svou délkou totiž prochází proslulou Rakovnickou chmelařskou oblastí.

V roce 1923 byla Kolešovka zestátněna a 10. 12. 2006 na ní byla takřka v tichosti zastavena pravidelná železniční doprava. V období sklizně chmele přepravovaly speciální vlaky, čítající kolem 15 velkých osobních vagonů, tažených dvěma parními lokomotivami, do dvou významných center chmelařské oblasti Kněževsi a Kolešovic celé tisícovky česáčů chmele.

Od 7. července 2007 je na trati mezi Lužnou u Rakovníka a Kolešovicemi provozována muzejní železnice v sezónním provozu (červenec - srpen), příležitostné jízdy parních a motorových osobních vlaků s návazností na významné regionální a nadregionální akce. Muzejní železniční dopravu na trati provozuje společnost HERKULES KHKD s. r. o. a v její nabídce jsou rovněž jízdy parními vlaky a motoráky na zakázku.

Součástí Kolešovky je Vlečka Kněževes s výstavou unikátních historických vozidel ve vlastnictví HERKULES KHKD. Významným turistickým cílem na trase muzejní železnice je Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka, největší toho druhu v Čechách, na Moravě a Slezsku.

Zážitky z jízdy parním vlakem je ideální spojit s aktivním pohybem. Podél Kolešovky vede rovinatá cyklotrasa, a to převážně po polních a lesních cestách. Začíná v Kolešovicích a končí v Lužné u Rakovníka, dlouhá je 17 kilometrů a vhodná i pro rodiny s dětmi. Jednu cestu se svezte vlakem a zpátky to vezměte na kole. Cyklotrasa Kolešovka je značená symbolem modré mašinky na žlutých cykloturistických značkách.

Naše Rakovnicko

Kolešovka dnes

Informace o současném muzejním provozu na Kolešovce najdete na www.kolesovka.eu

Parní vlak na Kolešovce