Arcibiskupství pražské má zájem o spolupráci

Typ: MAS Rakovnicko

MAS Rakovnicko bylo osloveno zástupcem Arcibiskupství pražského a zástupcem vikariátu Rakovník s žádostí o spolupráci při obnově církevních památek na území Rakovnicka. Stav církevních památek je na našem území již dlouho ve většině případech neutěšený a památky potřebují mnohdy rozsáhlé stavební investice. Nejúspěšnějšími řešeními a zároveň příklady dobré praxe jsou individuální společné projekty spolupráce místní komunity nebo obce s Arcibiskupstvím při obnově místní církevní památky. Tím pak vzniká za společného úsilí prostor pro komunitní život - pořádání společenských, kulturních, volnočasových akcí a aktivit, nebo komunitní centra. Úspěšné projekty přitom nemusí být nutně za podmínky převedení církevní památky do vlastnictví obce, ale mohou se řešit výpůjčkou nebo jinou právní úpravou podmínek k využívání církevní památky.

Do budoucna bude spolupráce mezi MAS Rakovnicko a Arcibiskupstvím pokračovat. Cílem je určit seznam církevních památek na území MAS vyžadujících investici a s potenciálem pro využití místní komunitou. Pokud to nastavení strukturálních fondů v novém programovém období dovolí, bude obnova církevních památek řešena v rámci komunitně vedeného místního rozvoje.

Vytvořeno: 7. 5. 2019
Poslední aktualizace: 7. 5. 2019 19:50